Atšvęsti tituliniai atlaidai

Karštą, paskutinią birželio dieną, Babtuose švęsti šv. Apašt. Petro ir Povilo, tituliniai parapijos atlaidai. Šiais metais buvo paminėtas ir parapijos įsteigimo -280 metų jubiliejus.

Šv. Mišioms ir prieš jas atlaidų procesijai vadovavo brolis prančiškonas Rolandas Taučius. Drauge su atlaidų svečiu šv. Mišias aukojo parapijos klebonas kun. Žilvinas Zinkevičius. Kunigas svečias šv. Mišių pradžioje kvietė melstis už Babtų parapiją ir visą bendruomenę, taip pat buvo melstąsi už globėjus kurie pasirįžta priimti į savo šeimas vaikus iš globos namų.

Pamokslo metu, kunigas svečias leido labiau įsigilinti ir suprasti girdėtą Dievo Žodį, jog nereikia bijoti iškylančių sunkumų bet pasitikėti ir pasikliauti Viesšpačiu.

Šv. Mišių pabaigoje, parapijos klebonas padėkojo visiems susirinkusiems švęsti drauge parapijos šventę bei visus kvietė į šventorių kur vyko floristo Marijaus Gvildžio meno kūrinio „Sparnai“ pristatymas. Menininkas prsitatydamas savo kūrinį kalbėjo, jog medis be širdies, kaip ir žmogus, yra negyvas ir pakabino širdies formos detalę. Už šio meno kūrinio mintį ir įgyvendinimą dėkojame Vaiko Gerovės centro „Gynia“ vadovei Jurgitai Kupčinskienei.

Atlaidų šventime, dalyvavo ir visus savo dainomis ir šokiais džiugino svečiai iš Jonavos Jeronimo Ralio ginmazijos folkloro grupė „Dobilia“ (vad. Inga Petrikonienė). Svečiai ne tik patys šoko ir dainavo, bet ir kvietė parapijiečius kartu jungtis bei išmokė keleto savo šokių.

O kad niekas neišalktų pasirūpino Babtų ginmazijos virėjos, išvirusios nuostabiai skanią ir sveiką košę. Parapijiečiai po šv. Mišių neskubėjo skirstytis, bendravo vieni su kitais, su svečiais. O kad būtų dar smagiau kun. Rolandas dar kartu su babtiškiais traukė ne vieną visiems gerai žinomą dainą.

Vakare, Babtų bažnyčioje vyko sakralinės muzikos valanda, kurią parapijiečiams ir svečiams dovanojo Babtų kultūros centras. Vakaro metu savo kūrinius mums dovanojo Kauno styginių kvartetas (meno vadovė Karolina Beinarytė- Palekauskienė).

Nuotraukos Ernesto Liutkaus.

Daugiau nuotraukų rasite paspaudę nuotraukų rasite paspaudę nuorodą: https://babtuparapija.lt/galerija/atlaidai-2024/

2024-07-01
Babtų parapija © 2024 / Visos teisės saugomos